O nás

Klementina & Janiška

Klementina Gáspárová

Někdy v roce 2011 jsem měla tu čest navštívit v Praze „Neviditelnou výstavu“. Prohlídka trvala hodinu. Záměrem provozovatele je seznámit veřejnost s běžným životem nevidomých, orientovat se v prostoru, osahat si různé předměty, bez možnosti použití očí, ocitnout se v kulisách rušné ulice včetně frekventované silnice.. Na závěr „prohlídky“ jsme u baru, který byl ve tmě také, mohli dostat nápoj a vychutnat si i tento pocit nevidomého pohledu. Celá prohlídka mne fascinovala ne předměty, které se tam různě nacházely, ale pocitem, který jsem v té době ještě nedovedla popsat, který mi ale dával pocit známého, něčeho, k čemu jsem cítila důvěru, klid, možná pokoru. U baru s nápojem jsem si tedy nahlas posteskla: „škoda, že už je konec..“. Průvodkyně, tehdy dcera kamarádky, se podivila, že takto prohlídku ještě neuzavřel a nehodnotil nikdo, pocity návštěvníků jsou spíše opačné: konečně zase světlo… a podobně…

V té době jsem začala pátrat po delších pobytech a narazila na terapii tmou. V roce 2011 však moc možností nebylo, tak jsem to aspoň vnímala já a zcela jistě, v té době terapii tmou jsem ještě absolvovat neměla. Však, sledovala jsem, kde se taková terapie provozuje a co nabízí. Nakonec jsem se ustálila ne jediném provozu, v blízkosti Klatov a ten více jak šest let sledovala.

Oslovit Břeťu z Chlistova jsem však dokázala až v prosinci roku 2018. Pod stromečkem jsem totiž našla dávno přečtenou a už jednou ztracenou knihu od Jardy Duška „Tvary tmy“. To byl poslední impuls.

Mé pracovní vytížení nebylo malé, proto jsem do tmy napsala rovnou, že bych si přála termín v únoru. Z toho mne Břeťa rovnou vyvedl, že termíny jsou volné nejdříve v dubnu… Cítila jsem však, že únor 2019 je můj čas a tak jsem se rozhodla být v kontaktu a čekat… 10.února 2019 mi zazvonil telefon - Břeťa! Náhle se mu uvolnilo místo od 17.2.2019..a já nastoupila.

Rozhodla jsem se přijet na pobyt ve tmě vlakem. Břeťa mne vyzvedl a odvezl na místo mého pobytu pro dalších sedm dní. Pobyt ve tmě jsem vnímala a stále vnímám jako své vyvrcholení snu. Našla jsem, co jsem hledala, nejprve odpočinek po pár dnech zklidnění, ztišení, sebeuvědomění, nalezení svých vnitřních darů, poznání a nalezení odpovědí na otázky, které jsem si kladla od dětství, pochopení, kde jsem se tu vzala.

Odcházela, odjížděla jsem s pocitem, že jsem dostala velký dar a nádhernou možnost kdykoliv se vrátit. Po návratu domů, za pár týdnů poté, jsem si uvědomila, že poskytovat možnost, dávat službu v podobě terapie tmou je mou další cestou. V pozdních jarních dnech tedy začal vznikat prostor pro terapii, kterou jsem nazvala ve chvíli, kdy jsem sama byla ve tmě, TMOU K SOBĚ.

Janiška Marková

Jsem Janiška, od dětství jsem věděla, že jsem pro jiné divná, na všechno příliš rychlá, příliš odlišná od ostatních, vždy plná energie, pro mnoho lidí až nepochopitelná. Když jsem byla v dospívání, mým snem byla Itálie, říše divů a v roce 1987 jsem potkala mého prvního manžela, což mi umožnilo žít v Itálii, kde žiji dodnes. Tímto jsem si potvrdila, že se sny a přání plní, jen je správně zacílit. V mém „dospěláckém“ životě jsem se vždy snažila pochopit, jak funguje svět, vesmír, jak jsme stvořeni, muži a ženy, jaké jsou a proč jsou vztahy, proč se stávají určité věci, proč se chováme určitým způsobem.

První letmý pohled na vnitřní svět, byl v Itálii v roce 1999, zúčastnila jsem se kurzu „Il viaggio con Elide Miccoli“, kde jsem zahájila svoji cestu poznání. V roce 2001 jsem absolvoval dva kurzy Reiki 1. a 2. v Praze a poté jsem se zúčastnila dalších kurzů, kde jsem se naučila používat energii, kreslit, vykládat karty… Mám kurzy Shamballa a baví mě být s lidmi, sdílet.

Na podzim roku 2018 jsem potkala Klementinku a postupně se zrodilo silné vzájemné přátelství. Její sen o zahájení „Terapie tmou “ mně absolutně uchvátil a hodně naučil. Konzultovali jsme spolu i ty nejmenší detaily a teď je vše připraveno. Osobně jsem si pobyt vyzkoušela, a mohu ho každému doporučit.

Jsem připravena doprovázet nejen italské zájemce na jejich cestě poznání, kteří chtějí vědět víc o sobě a nebo si jen odpočinout a najít vnitřní rovnováhu, vyzkoušet jedinečné pocity a i vrátit se „omlazeni“ díky melatoninu, užít si pobytu v úplném klidu, pohodlí a to vše v jejich mateřském jazyce.